9:00

Powitalna kawa

9:30

Otwarcie spotkania - Maria Andrzejewska (dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa)

  • prezentacja „Oszczędzanie zasobów i eliminacja strat w łańcuchu wartości - Krzysztof Baczyński, Kierownik ds. Regulacji, Coca-Cola HBC Polska
  • prezentacja "STOP Marnotrawstwu!" - Natalia Przybytkowska, Manager ds. Zrównoważonego Rozwoju, Carrefour Polska

10:30

Podstoliki "zamkniętego obiegu” – giełda wiedzy i doświadczeń - praca w grupach warsztatowych

11:15

Prezentacja wyników prac grup warsztatowych, dyskusja, wnioski, rekomendacje

12:45

Networking

Jak partnerzy biznesowi mogą współpracować, by przestawić firmy na tory gospodarki o obiegu zamkniętym i rozwijać swoją działalność? Między innymi na to pytanie szukali odpowiedzi uczestnicy warsztatów "Circular Economy - współpraca partnerów biznesowych w łańcuchu wartości", zorganizowanych w poniedziałek, 26 czerwca 2017, w Centrum „Smak Kariery” w Warszawie. Gospodarzem spotkania był Carrefour Polska.

Warsztat nr3 zdjecie 86

To już trzecie warsztaty zrealizowane w cyklu "Circular Economy. Zamykamy obieg!". Tematyczne spotkania gromadzą przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych, instytucji i administracji publicznej oraz świata nauki. Uczestnicy wspólnie analizują istotne z perspektywy środowiskowej kwestie związane z działalnością firm i instytucji z otoczenia biznesu.

Warsztaty otworzyła Maria Andrzejewska, Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, która zaakcentowała wagę współpracy partnerów biznesowych oraz możliwości, jakie ta współpraca przynosi nie tylko w obszarze ekonomii, ale również w zakresie dbania o zasoby środowiska naturalnego.

Krzysztof Baczyński, Kierownik ds. Regulacji w Coca-Cola HBC Polska, zaprezentował działania branży spożywczej ukierunkowane na przeciwdziałanie marnowaniu żywności. Przytoczone przykłady kampanii informacyjnej skierowanej do firm w łańcuchu wartości, na temat prawidłowych praktyk w zakresie transportu i przechowywania produktów zobrazował wyzwania i wypracowane rozwiązania.

Natalia Przybytkowska, Manager ds. Zrównoważonego Rozwoju Carrefour Polska przedstawiła "Autodiagnostyk" – kompleksowe narzędzie wspierające dostawców sieci w diagnozowaniu i podejmowaniu wyzwań zrównoważonego rozwoju w ich przedsiębiorstwach.

Uczestnicy warsztatów dyskutowali o dobrych praktykach realizowanych przez firmy oraz wskazywali możliwe kierunki rozwoju współpracy biznesowej na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym.

Cykl warsztatowy pod hasłem Circular Economy. Zamykamy obieg! zainicjowany został przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa w ramach realizacji celów Partnerstwa na rzecz środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju "RAZEM DLA ŚRODOWISKA".  Współorganizatorem projektu jest Coca-Cola HBC Polska.

Współorganizator
Coca-Cola HBC
Gospodarz spotkania
Carrefour

© 2022 Centrum UNEP/GRID-Warszawa